Güvenlik Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın alarm sistemleri, yangın çıkması durumunda olayı en kısa süre içinde algılayarak bu duruma hemen müdahale edilmesini sağlamak ve kontrol altına almak için kullanılması gereken sistemler arasında yer alır. 2000 yılında yapılmış bir düzenleme ile kurulması zorunlu olan sistemler arasında yer almaktadır.

Ticari işletmelerde mal ve ürünlerden öncelikli olarak insan hayatı gibi paha biçilemez bir değere sahip varlıkların korunmasını sağlayan bu sistemler için işletme sahiplerinin büyük bir titizlik içinde seçim yapmaları hayati önem taşır.

Yangın alarm sistemleri alevlerin,ısının ve dumanların varlığını sezerek insan hayatını koruma ve ticari işletmenin demirbaş ve cansız varlıklarını en az zarar ile yangını atlatmasını sağlayan sensörler aracılığı ile çalışan bir sistemdir.

 

yanginhiz
ip-kamera-sistemleri-1

Güvenlik Kamerası

Analog yapıda ya da IP tabanlı çalışan dijital kamera sistemleri sizlere internet üzerinden ister bilgisayardan ister cepten anlık olarak görüntü erişimi sağlamaktadır. Bu şekilde güvenlik hizmetinin yanında, CCTV kameralarla şirket personelinin kontrol edilmesi, fabrikalarda üretim sürecinin takip edilmesi, hizmet noktasında oluşabilecek aksaklıkların denetlenmesi veya zincir işletmeler için her işletmede kurulacak kameralar üzerinden merkezden yönetim ve takip imkanı gibi farklı amaçlar için de CCTV kamera çözümleri kullanılabilmektedir.