Enerji Verimliliği

Enerji Kimlik Belgesi

Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olan firmamız, yapınızın enerji değerinin en güvenilir şekilde belgelendirilmesini sağlar.

Enerji Verimli Led Aydınlatma

Enerji verimli led aydınlatma çözümlerimiz ile konfordan ve aydınlatma kalitesinden ödün vermeden ihtiyacınız olan doğru aydınlatma sistemini sağlamanıza yardımcı oluyoruz. Konut ya da ticari, büyük ya da küçük, yeni inşaat ya da restorasyon, her müşteriye ve her projeye uygun çözümler üretiyoruz. Deneyimlerimiz ışığında; aydınlatma dünyasındaki yeni ürünleri, farklı tasarımları ve optimum çözümleri bir araya getirerek, inanılmaz bir tasarım sağlamak ve memnun bir müşteri kazanmak için her proje üzerinde özenle çalışıyoruz.

Ölçüm Hizmetleri

Ölçüm Hizmetleri kapsamında Elektrik sistemleri, Isıtma sistemleri, Havalandırma ve iklimlendirme sistemleri, Ortam ölçümleri ve Yapı bileşenleri ile ilgili ölçümleri gerçekleştirerek gereksiz enerji tüketimlerini analiz etmenize, arızalı birimleri veya potansiyel arıza riski taşıyan birimleri tespit etmenize ve tasarruf / verimlilik alanlarında işletmelerinize katma değer sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Enerji Etüdü Ve Yönetimi

Artan enerji fiyatlarının maliyetini düşürmek aynı zamanda mevcut enerjiyi en verimli şekilde kullanmak için başarılı bir organizasyon ve uygun bir enerji etüdü gerekmektedir. Enerji etüdü, bir bina veya tesis için uygun ekipmanlarla çeşitli ölçme tekniklerini barındıran enerji verimliliğini artırıp,sarfiyatı minimuma indirmek için yapılan çalışmaların tümüdür.

Isı Yalıtım Danışmanlığı

Dış cephe mantolama yaptırmak isteyen siz değerli müşterilerimizi yalıtım süreci boyunca yalnız bırakmıyoruz. Uzman kadromuz ve akredite olmuş cihazlarımız ile, binanızda yapacağımız teknik ölçüm ve analizler sonucunda ilgili hesaplama yöntemine (TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları) göre ısı yalıtım raporu oluşturarak, mantolama firmalarına sunmanız için, doğru, tarafsız, standartlara uygun teknik şartname hazırlıyoruz.

Uzaktan İzleme

Enerjiyi yönetmek, enerjiyi izlemek ile başlar. Enerjiyi izleyerek tesisinizde veya binanızda nerelerde, nasıl ve ne kadar enerji tüketildiği görülebilir ve detaylı analizler yapılabilir. Böylece, tesisin enerji tüketim karakteristiği çıkarılır, yoğun enerji tüketen sistemler belirlenebilir, tesisteki bilinmeyen/tahmin edilmeyen gizli tüketimler ortaya çıkarılır, enerji kalitesi ölçülebilir, çeşitli tüketim analizleri yapılabilir ve enerji verimliliği çalışmalarınızı yönlendirebilir, faydalarını izleyebilirsiniz. Sadece faturalara bağlı kalarak enerji tüketimini takip etmenin yeterli olacağı beklenemez.